Ecomare, centrum voor wadden en Noordzee
Nederland - Waddeneilanden

Texel

In Ecomare kunt u van heel dichtbij genieten van zeehonden. In de vaste groep wordt elke zomer een aantal jongen geboren. Deze kunt u met hun moeders zien rondzwemmen.

Dagelijks worden de zeehonden om 11.00 en 15.00 uur gevoerd. De dierverzorgers vertellen hierbij over onze zeehonden en hun soortgenoten in de Waddenzee.

In de vogelopvang van Ecomare kunnen zieke, gewonde, verzwakte en met olie besmeurde vogels weer op krachten komen. Zij worden daarna weer uitgezet. Bovendien kunnen de bezoekers van Ecomare zien hoe de opvang van vogels in z’n werk gaat en informatie krijgen over de achtergronden ervan.

Het zeeaquarium van Ecomare is ondergronds gebouwd. Wanneer u de trap afdaalt, daalt u als het ware onder de zeespiegel. In de grote open aquaria ziet u tientallen soorten vissen, zeesterren, schaal- en schelpdieren. Per aquarium is een biotoop nagebouwd. Zo ziet u dat er in de Waddenzee veel jonge vissen leven, in de Noordzee juist de grotere exemplaren en in de haven harders en zeebaarzen hun plek hebben gevonden.

Meer informatie: http://www.ecomare.nl